LOT
login: hasło: >> zaloguj się

Relacja z eliminacji do XVII Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu

z dnia 06.07.2015

5 lipca odbyły się pierwsze eliminacje do XVII Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu, było to zjawiskowe widowisko rywalizujących między sobą najbardziej spostrzegawczych uczestników. Zainteresowanie tą imprezą było ogromne, cieszyliśmy się również z dużego zaangażowania grupy kibiców z Działdowa, których zapał nie opuścił.
Uczestnicy dzielili się na dwie kategorie wiekowe : Junior i Senior.
Nagrody oraz upominki wręczał Burmistrz miasta Krynica Morska pan Krzysztof Swat, oraz prezes LOT Krynica Morska pan Adrian Bogusłowicz.
W kategorii junior najlepsza okazała się Cholewa Marta, która uzbierała 123,3 g bursztynu.
Wielokrotna finalistka Mistrzostw Świata w Poławianiu Bursztynu w kategorii senior pani Marta Pyra, w tym roku także wykazała się największym zapałem zbieracza i również stanęła na podium zbierając 151,6 g bursztynu. Tym samym zagwarantowała sobie udział w finale, który będzie miał miejsce już 11 i 12 lipca na plaży w Jantarze.

Na koniec jeszcze jedną atrakcję widowiskową zorganizował jeden z gości plażowych, który poprosił o rękę swoją drugą połówkę. Przyszłej młodej parze życzymy szczęścia oraz aby Krynica Morska była w ich kalendarzach urlopowych co roku!

Galeria

Język polski English Deutsch Русский