LOT
login: hasło: >> zaloguj się

Pojedynek Ekspertów na Forum Promocji Turystycznej

z dnia 05.05.2019

 

10 kwietnia w Centrum wiedzy o wodzie “Hydropolis” we Wrocławiu, odbyło się VI Forum Promocji Turystycznej organizowane przez redakcję portalu WaszaTurystyka.pl.

Pojedynkiem Ekspertów była rozmowa Jarosława Lichacego, prezesa Darłowskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej i Adriana Bogusłowicza, prezesa Lokalnej Organizacji Turystycznej w Krynicy Morskiej. Odpowiedzieli m.in. na pytanie czy samą promocją nadrobi braki ofertowe poza szczytem sezonu? Nasi eksperci szefują jednym z prężnie działających LOT-ów w Polsce. Mają jednak inna sytuacje swoich regionach. Pomorska Regionalna Organizacja Turystyczna ściśle i udanie współpracuje z LOT-ami, zaś Zachodniopomorska Regionalna Organizacja Turystyczna – bardzo słabo.


Pan Adrian Bogusłowicz opowiedział o organizowanych przez kilkanaście lat Krynickich Spotkaniach Turystycznych, na które przyjeżdżało kilkudziesięciu dziennikarzy z całej Polski i zagranicy. Efektem każdego roku przed sezonem były dziesiątki artykułów i audycji Krynicy Morskiej. Obecnie skupia się na promocji w internecie i social mediach. Jarosław Lichacy postawił na współpracę ze środowiskami naukowymi, dla których organizuje w Darłowie konferencje oraz seniorami, którzy bywają motorem napędowym wielu imprez. Podkreślił też, że wraca w Polsce moda na targi turystyczne i w związku z tym zaczyna na niektórych z nich się wystawiać.

Obaj eksperci podkreślili, że aby LOT-y liczyły się w rozmowach z władzami i żeby mogły skuteczniej działać, potrzebna jest jak najszybsze uchwalenie nowej ustawy o promocji turystycznej.


Tekst i zdjęcia: forumpromocjiturystycznej.pl

 

Galeria

forumpromocjiturystycznej.pl forumpromocjiturystycznej.pl forumpromocjiturystycznej.pl forumpromocjiturystycznej.pl
Język polski English Deutsch Русский